Rear Window (1954)

Rear Window is een Amerikaanse film, geregisseerd door Alfred Hitchcock. Een fotograaf die vanwege een gebroken been in een rolstoel zit (James Stewart) kijkt, om de tijd te doden, vaak met zijn telelens, door het raam naar de levens van zijn overburen. Overtuigd dat dezen een moord pleegden, schakelt hij de benen van een vriendin (Grace Kelly) in om de zaak te onderzoeken. Bijna de gehele film speelt zich af in het appartement van de fotograaf, maar aan het einde van de film worden de rollen omgedraaid en wordt hij zelf bekeken. Rear Window werd genomineerd voor vier Oscars, maar won er geen één.

Quizvraag v/d week

Woord v/d week

Meest gezocht deze week

Wie was de eerste Nederlandse vrouw die arts werd en aan de universiteit promoveerde?


JUIST!NIET JUIST!

Aletta Jacobs

egocentrisme en egoïsme

Twee persoonlijkheidseigenschappen die door anderen als onplezierig en onaangenaam worden ervaren.
Bij egocentrisme is het alsof de persoon zich niet wil en kan verplaatsen in de gedachten, gevoelens en belangstellingen van de ander. Alles wat gebeurt wordt uitsluitend gezien vanuit het ik, waarbij de eigen belangstellingen en belangen de waarneming beheersen en de communicatie met anderen eenzijdig kleuren.
Bij egoïsme wil de persoon zichzelf telkens bevoordelen, ook als dat ten koste van anderen gaat. De egoïst denkt zo min mogelijk aan de belangen en behoeften van anderen, ook als hij of zij dat wel kan. De egoïst haalt naar zich toe en geeft niet om of aan de ander.
Egocentrisme is een eigenschap van het waarnemen en denken, egoïsme van het handelen.