Jan, Jans en de kinderen

(1970-1999) Misschien wel de populairste gezinsstrip die Nederland ooit heeft gekend. Generaties Libelle-lezeressen groeiden ermee op. Tekenaar Jan Kruis (1933-2017) baseerde zich op zijn eigen gezinsleven.  In 1999 verkocht hij de rechten aan uitgeverij Sanoma en droeg hij de strip over aan een collectief van tekenaars onder de naam studio Jan Kruis.
In 2010 kreeg Jan Kruis als eerste de Marten Toonderprijs, een nieuw ingestelde prijs voor een stripoeuvre die slechts drie keer is uitgereikt. In 2013 werd de prijs wegbezuinigd.

Quizvraag v/d week

Woord v/d week

Meest gezocht deze week

Welk zeilschip werd vanaf de 17e eeuw gebruikt als vrachtschip voor de binnenwateren?


JUIST!NIET JUIST!

tjalk

oligarchie

(Grieks: oligos = weinig, archein = heersen) Dus regeren door enkelen. De term is afkomstig uit de Politeia van Plato en vormt een van zijn drie slechte regeringsvormen. Voorbeelden van oligarchieën waren de Griekse stadstaten Athene en Sparta gedurende bepaalde perioden van hun bestaan. Hetzelfde geldt voor de Hollandse steden tijdens de Republiek.
Zie ook
communisme en fascisme.