Joost Zwagerman

(1963-2015) Schrijver, essayist en dichter. Debuteerde met de roman De houdgreep (1986). Als dichter was hij dé woordvoerder van de Maximalen, een groep jonge dichters die zich in de jaren tachtig tegen hermetische poëzie keerde. Terugkerend thema in zijn romans is de mislukte liefde in een ontregelde wereld. Opzien baarde zijn roman Gimmick! (1989), een sleutelroman over de Amsterdamse kunstscène. Andere romans van zijn hand zijn De buitenvrouw (1994) en Zes sterren (2002) Publiceert eveneens in dag- en weekbladen heldere essays over literatuur en over maatschappelijke en politieke problemen. In 2008 voltooide hij het prestigieuze project De Nederlandse en Vlaamse literatuur vanaf 1880 in 200 essays. In 2010 schreef hij het Boekenweekgeschenk Duel. De kunst van het bewonderen beoefent Joost Zwagerman in Alles is gekleurd (2011), een bundel eigenzinnige essays over kunst, literatuur en popcultuur.

Quizvraag v/d week

Woord v/d week

Meest gezocht deze week

Hoe heet de jaarlijkse vastenperiode voor moslims?


JUIST!NIET JUIST!

ramadan

Literatuur: Internationale literatuur > titels en hoofdpersonen

Hamlet

De weinig daadkrachtige prins van Denemarken uit de gelijknamige wraaktragedie (1601) van Shakespeare. Beroemdste uitspraken: \'To be or not to be\' en \'Frailty, thy name is woman\'.
Hamlet\'s vader, de oude Hamlet, is gedood door Claudius, die de nieuwe koning van Denemarken is geworden en getrouwd is met Hamlet\'s moeder. Hamlet overweegt zijn vader te wreken door Claudius te doden. Als de raadsman van Claudius, Polonius, een gesprek tussen Hamlet en zijn moeder afluistert steekt Hamlet hem neer.Polonius is de vader van de mooie Ophelia en haar broer Laërtes. Hamlet en Ophelia zijn op elkaar verliefd. Ophelia wordt gek en verdrinkt zich. Hamlet doodt tenslotte Claudius en wordt op zijn beurt gedood door Laërtes, die zijn vader wil wreken maar daarbij zelf ook om het leven komt.